123 456 789

Kiinteistö­hallinointi­palvelumme auttaa kiinteistösijoitustesi rutiinien hoidossa ja kiinteistövarallisuutesi pitkäaikaisessa kehittämisessä.

Isännöinti

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy:n isännöintipalvelut syntyivät, kun GC Isännöinti Seinäjoelta ja Kanava Isännöinti Helsingistä sulautettiin osaksi FinCap-konsernia.

Isännöimme suuret liike- ja asuinrakennukset

Toimimme erityisesti Seinäjoki-Vaasa-talousalueella sekä pääkaupunkiseudulla. Konttorimme sijaitsevat Seinäjoella ja Helsingissä.

Erityisosaamistamme on kauppakeskusmanagerointi, uudiskohteiden rakennusvaiheen jälkeiset haltuunottoprojektit sekä Helsingin kantakaupungin arvokiinteistöjen isännöinti. Asunto-osakeyhtiöt saavat kauttamme laadukkaat hallinto-, talous- ja tekniset palvelut.

Kiinteistömanagerointi ja -arviointi

Kiinteistömanagerointi

Me FinCap:illä teemme kiinteistömanagerointia asiakaslähtöisesti ja kustannustehokkaasti.

Osaamisemme on kiinteistövarallisuuden hoidossa sekä niiden pitkäaikaisessa kehittämisessä.

FinCap isännöi ja manageroi n. 150 asunto-osakeyhtiötä ja kokonaisalaltaan noin 100 000 m2 liiketiloja.

Kiinteistöarviointi

Pitkä kokemus ja kattavat tietopalvelut varmistavat oikean kiinteistön arvon määrityksen

Arvioijillamme on pitkä ja kattava kokemus niin liike-, toimisto- ja tuotantokiinteistöjen, kuin erikois- sekä asuinkohteiden arvioinnista. Arvioinnissa sovelletaan tarpeen mukaan kauppa-arvo-, tuottoarvo- tai kustannusarvomenetelmiä. Arvioijilla on käytössään kiinteistötietojärjestelmä ja kaikki markkinainformaation lähteet, jolloin arvioitava markkina-arvo on aina ajantasainen.

Arvioinnissa noudatetaan Keskuskauppakamarin kiinteistöarvioinnin auktorisointijärjestelmän (AKA) ja kansainvälisiä (International Valuation Standards, IVS) vaatimuksia. Arvioijillamme on AKA-, KHK- ja RICS- (Royal Institution of Chartered Surveyors) pätevyydet. Arvioinnin tuloksia voidaan käyttää kaikkiin tarkoituksiin, mm. kaupan tukena, vakuustarkoitukseen, taloudelliseen raportointiin ja yhteisen omaisuuden jakamiseen.

Ota yhteyttä

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy

ISÄNNÖINTI SEINÄJOKI

Vesa Mäkelä

Vesa Mäkelä

kiinteistöjohtaja

+358 10 504 4416
vesa.makela@fincap.fi

Tuomo Lainimo

Tuomo Lainimo

isännöitsijä

+358 10 504 4417
tuomo.lainimo@fincap.fi

Toni Sivula

Toni Sivula

isännöitsijä

+358 10 504 4418
toni.sivula@fincap.fi

Atte Aaltonen

Atte Aaltonen

isännöitsijä

+358 10 504 4460
atte.aaltonen@fincap.fi

Jaakko Taipalus

Jaakko Taipalus

isännöitsijä

+358 10 5044 430
jaakko.taipalus@fincap.fi

Harri Käpyaho

Harri Käpyaho

kiinteistökirjanpitäjä

+358 10 504 4414
harri.kapyaho@fincap.fi

Antti Väisänen

Antti Väisänen

kiinteistökirjanpitäjä

+358 10 504 4419
antti.vaisanen@fincap.fi

Minna Lilja

Minna Lilja

taloushallinto / ostolaskut

+358 10 504 4412
minna.lilja@fincap.fi

Paula Ala-Ilkka

Paula Ala-Ilkka

ostolaskut, palkanlaskenta

+358 10 504 4415
paula.ala-ilkka@fincap.fi
(äitiyslomalla)

Riku Mäkelä

Riku Mäkelä

kirjanpitäjä

ISÄNNÖINTI HELSINKI

Mikko Sädevuori

Mikko Sädevuori

aluejohtaja, isännöitsijä

+358 50 462 5006
mikko.sadevuori@fincap.fi

Teija Luhtala

Teija Luhtala

kiinteistösihteeri

+358 10 504 4409
teija.luhtala@fincap.fi

Nina Siivola

Nina Siivola

isännöitsijä

+358 10 504 4513
nina.siivola@fincap.fi

Emilia Jousimaa

Emilia Jousimaa

kirjanpitäjä

MANAGEROINTI

Vesa Mäkelä

Vesa Mäkelä

kiinteistöjohtaja

+358 10 504 4416
vesa.makela@fincap.fi

Mikko Sädevuori

Mikko Sädevuori

aluejohtaja, isännöitsijä

+358 50 462 5006
mikko.sadevuori@fincap.fi

Marjo Pirhonen

Marjo Pirhonen

markkinointijohtaja

+358 10 504 4426
marjo.pirhonen@fincap.fi

Jyrki Halomo

Jyrki Halomo

pääanalyytikko, Tkl, AKA, KHK, MRICS

+358 40 837 3796
jyrki.halomo@fincap.fi

Minna Mäkelä

Minna Mäkelä

kirjanpitäjä

+358 10 504 4413
minna.makela@fincap.fi

Jenna Kuusiluoma

Jenna Kuusiluoma

vuokravalvoja

Riina Jukantupa

Riina Jukantupa

kirjanpitäjä

+358 40 722 9744
riina.jukantupa@fincap.fi