123 456 789

Kiinteistökehitys

Kiinteistön arvoista kumppanuutta

FinCap Kiinteistökehitys vastaa FinCap-yhtiöiden uudiskohde- ja tonttihankinnasta, hankekehityksestä, suunnittelunohjauksesta, rakennuttamisesta sekä projektinjohdosta. Kiinteistökehitys kehittää ja rakennuttaa kohteita FinCap Oy:n rahastoille sekä konsernin omaan taseeseen. Kiinteistökehitys vastaa myös omaan taseeseen toteutettavasta asuntokohteiden perustajaurakoinnista.

Tutustu Kiinteistökehityksen tarjoamiin palveluihin:

Hankekehityksen tavoitteena on luoda ratkaisuja, jotka tuottavat lisäarvoa sekä kiinteistön omistajalle että käyttäjälle. Hankekohtaisesti tehdyt suunnitelmat takaavat kohteiden käyttäjäystävällisyyden sekä optimaalisen soveltuvuuden omistajan kiinteistöportfolioon.

Hankkeiden laadukkaasta toteutuksesta vastaa Kiinteistökehityksen rakennuttajatiimi. Kattava kokemus rakennuttamisesta, erikokoisten hankkeiden projektinjohdosta sekä erilaisista urakkamuodoista varmistaa projektien sujuvan toteutuksen. Ammattitaitoisen rakennuttajatiimin toteuttamana projektin lopputulos täyttää hankekehityksessä määritetyt käyttäjien tarpeet.

Referenssejä

Ota yhteyttä

Hankekehitys

Jaakko Leinonen

Jaakko Leinonen

hankekehitysjohtaja

+358 50 518 7826
jaakko.leinonen@fincap.fi

Juha Kivimäki

Juha Kivimäki

aluejohtaja, etelä-suomi

+358 40 669 4669
juha.kivimaki@fincap.fi

Sami Nyroos

Sami Nyroos

aluejohtaja, Länsi-Suomi

+358 40 711 0336
sami.nyroos@fincap.fi

Tiina Fonsén-Lehtonen

Tiina Fonsén-Lehtonen

myyntipäällikkö

Oona Saikkonen

Oona Saikkonen

brändi ja viestintä

+358 45 123 4794
oona.saikkonen@fincap.fi

Rakennuttaminen

Jarmo Kuusela

Jarmo Kuusela

johtaja, projektinjohto ja rakennuttaminen

+358 40 532 2294
jarmo.kuusela@fincap.fi

Matti Jaskari

Matti Jaskari

projektipäällikkö

+358 400 694 038
matti.jaskari@fincap.fi

Matvej Velikainen

Matvej Velikainen

projektipäällikkö

Toni Peltoniemi

Toni Peltoniemi

projektipäällikkö

+358 40 771 8900
toni.peltoniemi@fincap.fi

Jani Pakarinen

Jani Pakarinen

projektipäällikkö

+358 50 443 5077
jani.pakarinen@fincap.fi