123 456 789

Kiinteistö­hallinointi­palvelumme auttaa kiinteistösijoitustesi rutiinien hoidossa ja kiinteistövarallisuutesi pitkäaikaisessa kehittämisessä.

Isännöinti

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy:n isännöintipalvelut syntyivät, kun GC Isännöinti Seinäjoelta ja Kanava Isännöinti Helsingistä sulautettiin osaksi FinCap-konsernia.

Isännöimme suuret liike- ja asuinrakennukset

Toimimme erityisesti Seinäjoki-Vaasa-talousalueella sekä pääkaupunkiseudulla. Konttorimme sijaitsevat Seinäjoella ja Helsingissä.

Erityisosaamistamme on kauppakeskusmanagerointi, uudiskohteiden rakennusvaiheen jälkeiset haltuunottoprojektit sekä Helsingin kantakaupungin arvokiinteistöjen isännöinti. Asunto-osakeyhtiöt saavat kauttamme laadukkaat hallinto-, talous- ja tekniset palvelut.

Kiinteistömanagerointi ja -arviointi

Kiinteistömanagerointi

Me FinCap:illä teemme kiinteistömanagerointia asiakaslähtöisesti ja kustannustehokkaasti.

Osaamisemme on kiinteistövarallisuuden hoidossa sekä niiden pitkäaikaisessa kehittämisessä.

FinCap isännöi ja manageroi n. 150 asunto-osakeyhtiötä ja kokonaisalaltaan noin 100 000 m2 liiketiloja.

Kiinteistöarviointi

Pitkä kokemus ja kattavat tietopalvelut varmistavat oikean kiinteistön arvon määrityksen

Arvioijillamme on pitkä ja kattava kokemus niin liike-, toimisto- ja tuotantokiinteistöjen, kuin erikois- sekä asuinkohteiden arvioinnista. Arvioinnissa sovelletaan tarpeen mukaan kauppa-arvo-, tuottoarvo- tai kustannusarvomenetelmiä. Arvioijilla on käytössään kiinteistötietojärjestelmä ja kaikki markkinainformaation lähteet, jolloin arvioitava markkina-arvo on aina ajantasainen.

Arvioinnissa noudatetaan Keskuskauppakamarin kiinteistöarvioinnin auktorisointijärjestelmän (AKA) ja kansainvälisiä (International Valuation Standards, IVS) vaatimuksia. Arvioijillamme on AKA-, KHK- ja RICS- (Royal Institution of Chartered Surveyors) pätevyydet. Arvioinnin tuloksia voidaan käyttää kaikkiin tarkoituksiin, mm. kaupan tukena, vakuustarkoitukseen, taloudelliseen raportointiin ja yhteisen omaisuuden jakamiseen.

Ota yhteyttä

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy

ISÄNNÖINTI SEINÄJOKI

Vesa Mäkelä

Vesa Mäkelä

kiinteistöjohtaja

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 10 504 4416
vesa.makela@fincap.fi

Tuomo Lainimo

Tuomo Lainimo

isännöitsijä

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 10 504 4417
tuomo.lainimo@fincap.fi

Toni Sivula

Toni Sivula

isännöitsijä

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 10 504 4418
toni.sivula@fincap.fi

Atte Aaltonen

Atte Aaltonen

isännöitsijä

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 10 504 4460
atte.aaltonen@fincap.fi

Jaakko Taipalus

Jaakko Taipalus

isännöitsijä

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 10 5044 430
jaakko.taipalus@fincap.fi

Antti Väisänen

Antti Väisänen

kiinteistökirjanpitäjä

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 10 504 4419
antti.vaisanen@fincap.fi

Riina Jukantupa

Riina Jukantupa

kirjanpitäjä

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 10 504 4403
riina.jukantupa@fincap.fi

Minna Lilja

Minna Lilja

taloushallinto / ostolaskut

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 10 504 4412
minna.lilja@fincap.fi

Paula Ala-Ilkka

Paula Ala-Ilkka

ostolaskut, palkanlaskenta

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 10 504 4415
paula.ala-ilkka@fincap.fi

ISÄNNÖINTI HELSINKI

Mikko Sädevuori

Mikko Sädevuori

aluejohtaja, isännöitsijä

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 50 462 5006
mikko.sadevuori@fincap.fi

Teija Luhtala

Teija Luhtala

kiinteistösihteeri

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 10 504 4409
teija.luhtala@fincap.fi

Nina Siivola

Nina Siivola

isännöitsijä

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 10 504 4513
nina.siivola@fincap.fi

KIINTEISTÖMANAGEROINTI

Vesa Mäkelä

Vesa Mäkelä

kiinteistöjohtaja

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 10 504 4416
vesa.makela@fincap.fi

Mikko Sädevuori

Mikko Sädevuori

aluejohtaja, isännöitsijä

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 50 462 5006
mikko.sadevuori@fincap.fi

Marjo Pirhonen

Marjo Pirhonen

markkinointijohtaja

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 10 504 4426
marjo.pirhonen@fincap.fi

Minna Mäkelä

Minna Mäkelä

kirjanpitäjä

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 10 504 4413
minna.makela@fincap.fi

Jenna Kuusiluoma

Jenna Kuusiluoma

vuokravalvoja

Olli Rajala

Olli Rajala

vuokravalvoja

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 10 504 4404
olli.rajala@fincap.fi

KIINTEISTÖARVIOINTI

Jyrki Halomo

Jyrki Halomo

pääanalyytikko, Tkl, AKA, KHK, MRICS

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 40 837 3796
jyrki.halomo@fincap.fi

Harri Kivistö

Harri Kivistö

auktorisoitu kiinteistöarvioija (AKA) -yleisauktorisoitu, KHK, LKV, RKM

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 40 714 6693
harri.kivisto@fincap.fi

Hannu Juutti

Hannu Juutti

auktorisoitu kiinteistöarvioija (AKA) -yleisauktorisoitu, KHK, LKV

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 40 714 6683

hannu.juutti@fincap.fi

VUOKRAUSPALVELUT

Pekka Suuripää

Pekka Suuripää

vuokrausjohtaja

FinCap Vuokrauspalvelu Oy
+358 40 487 3787
pekka.suuripaa@fincap.fi

Virpi Aronen

Virpi Aronen

vuokrausjohtaja

FinCap Vuokrauspalvelu Oy
+358 40 714 6694
virpi.aronen@fincap.fi

SIJOITTAJAMYYNTI

Juuso Lehto

Juuso Lehto

asuntosijoittajapalvelut ja rakennusliikeyhteistyö, YKV, LKV, HHJ

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 40 714 6695
juuso.lehto@fincap.fi

Mika Ojala

Mika Ojala

asuntosijoittajapalvelut ja rakennusliikeyhteistyö, LKV

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy
+358 50 562 4730
mika.ojala@fincap.fi

VUOKRAHALLINNOINTI

Antti Toivainen

Antti Toivainen

liiketoimintajohtaja
Kanava Tools Oy
+358 50 408 5852
antti.toivainen@fincap.fi

Mika Ahorinta

Mika Ahorinta

CTO

Kanava Tools Oy
+358 40 544 0595
mika.ahorinta@kanavatieto.fi

Janne Patosalmi

Janne Patosalmi

sovellusarkkitehti

Kanava Tools Oy
+358 40 7740 221
janne.patosalmi@kanavatieto.fi

Harri Käpyaho

Harri Käpyaho

vuokrahallinnointipäällikkö
Kanava Tools Oy
+358 10 504 4414
harri.kapyaho@fincap.fi

Noora Väänänen

Noora Väänänen

vuokravalvoja

Kanava Tools Oy
+358 10 504 4461
asunnot@kanavagroup.fi

Karita Sippola

Karita Sippola

vuokravalvoja

Kanava Tools Oy
+358 10 504 4501
asunnot@kanavagroup.fi