123 456 789

Toimipisteet

HELSINKI
Fabianinkatu 31 C
00100 Helsinki
p. +358 10 5044 400 *

TAMPERE
Satakunnankatu 22 E
33210 Tampere
p. +358 10 5044 400 *

SEINÄJOKI
Torikeskus
Kauppatori 1-3 C
60100 Seinäjoki
p. +358 10 5044 400 *

* Puhelu 010 Yritysnumeroon maksaa soittajalle: 8,35 snt/puh + 6,00 snt/min (alv 24%) – kotimaan lankaliittymistä; 8,35 snt/puh + 17,17 snt/min (alv 24%) – kotimaan matkapuhelimista. Ulkomailta soitettaessa hinta määräytyy paikallisen operaattorin hinnaston mukaisesti.

Henkilökunta

FinCap Oy

Petri Kotkansalo

Petri Kotkansalo

toimitusjohtaja

Janne Kotamäki

Janne Kotamäki

partneri

+358 50 539 3098
janne.kotamaki@fincap.fi

Raimo Sarajärvi

Raimo Sarajärvi

partneri

+358 400 662 716
raimo.sarajarvi@fincap.fi

Hannu Mäkelä

Hannu Mäkelä

hallintojohtaja

+358 50 384 8071
hannu.makela@fincap.fi

Tuija Toivonen

Tuija Toivonen

talouspäällikkö

+358 50 327 7578
tuija.toivonen@fincap.fi

Teija Luhtala

Teija Luhtala

kiinteistösihteeri, johdon sihteeri

+358 10 504 4409
teija.luhtala@fincap.fi

Emilia Jousimaa

Emilia Jousimaa

taloushallinto

Hankekehitys

Juha Kivimäki

Juha Kivimäki

aluejohtaja, etelä-suomi

+358 40 669 4669
juha.kivimaki@fincap.fi

Sami Nyroos

Sami Nyroos

aluejohtaja, Länsi-Suomi

+358 40 711 0336
sami.nyroos@fincap.fi

Jaakko Leinonen

Jaakko Leinonen

hankekehitysjohtaja

+358 50 518 7826
jaakko.leinonen@fincap.fi

Tiina Fonsén-Lehtonen

Tiina Fonsén-Lehtonen

myyntipäällikkö

Oona Saikkonen

Oona Saikkonen

brändi ja viestintä

+358 45 123 4794
oona.saikkonen@fincap.fi

Rakennuttaminen

Jarmo Kuusela

Jarmo Kuusela

johtaja, projektinjohto ja rakennuttaminen

+358 40 532 2294
jarmo.kuusela@fincap.fi

Matti Jaskari

Matti Jaskari

projektipäällikkö

+358 400 694 038
matti.jaskari@fincap.fi

Matvej Velikainen

Matvej Velikainen

projektipäällikkö

Toni Peltoniemi

Toni Peltoniemi

projektipäällikkö

+358 40 771 8900
toni.peltoniemi@fincap.fi

Jani Pakarinen

Jani Pakarinen

projektipäällikkö

+358 50 443 5077
jani.pakarinen@fincap.fi

Amanda Saranpää

Amanda Saranpää

projektipäällikkö

+358 40 910 9012

FinCap Kiinteistö­rahastot Oy

Janne Kotamäki

Janne Kotamäki

partneri

+358 50 539 3098
janne.kotamaki@fincap.fi

Raoul Konnos

Raoul Konnos

toimitusjohtaja

+358 40 515 5893
raoul.konnos@fincap.fi

Sami Somero

Sami Somero

salkunhoitaja

+358 40 095 5282
sami.somero@fincap.fi

FinCap Kiinteistö­varain­hoito Oy

Seinäjoki

Vesa Mäkelä

Vesa Mäkelä

kiinteistöjohtaja

+358 10 504 4416
vesa.makela@fincap.fi

Tuomo Lainimo

Tuomo Lainimo

auktorisoitu isännöitsijä

+358 10 504 4417
tuomo.lainimo@fincap.fi

Toni Sivula

Toni Sivula

auktorisoitu isännöitsijä

+358 10 504 4418
toni.sivula@fincap.fi

Jaakko Taipalus

Jaakko Taipalus

auktorisoitu isännöitsijä

+358 10 5044 430
jaakko.taipalus@fincap.fi

Krista Toivola

Krista Toivola

auktorisoitu isännöitsijä

+358 10 504 4460
krista.toivola@fincap.fi

Antti Väisänen

Antti Väisänen

kirjanpitäjä

+358 10 504 4419
antti.vaisanen@fincap.fi

Minna Lilja

Minna Lilja

taloushallinto / ostolaskut

+358 10 504 4412
minna.lilja@fincap.fi

Paula Ala-Ilkka

Paula Ala-Ilkka

kiinteistösihteeri, palkanlaskenta

+358 10 504 4415
paula.ala-ilkka@fincap.fi

Riku Mäkelä

Riku Mäkelä

kirjanpitäjä

+358 10 504 4402
riku.makela@fincap.fi

Arja Katajamäki

Arja Katajamäki

hallintosihteeri, LKV, KiAT

+358 40 714 6690
arja.katajamaki@fincap.fi

Helsinki

Mikko Sädevuori

Mikko Sädevuori

aluejohtaja, isännöitsijä

+358 50 462 5006
mikko.sadevuori@fincap.fi

Teija Luhtala

Teija Luhtala

kiinteistösihteeri, johdon sihteeri

+358 10 504 4409
teija.luhtala@fincap.fi

Nina Siivola

Nina Siivola

isännöitsijä

+358 10 504 4513
nina.siivola@fincap.fi

Kiinteistö­managerointi

Vesa Mäkelä

Vesa Mäkelä

kiinteistöjohtaja

+358 10 504 4416
vesa.makela@fincap.fi

Mikko Sädevuori

Mikko Sädevuori

aluejohtaja, isännöitsijä

+358 50 462 5006
mikko.sadevuori@fincap.fi

Marjo Pirhonen

Marjo Pirhonen

markkinointijohtaja

+358 10 504 4426
marjo.pirhonen@fincap.fi

Minna Mäkelä

Minna Mäkelä

kirjanpitäjä

+358 10 504 4413
minna.makela@fincap.fi

Riina Jukantupa

Riina Jukantupa

kirjanpitäjä

+358 10 504 4403
riina.jukantupa@fincap.fi

Jenna Kuusiluoma

Jenna Kuusiluoma

vuokravalvoja

jenna.kuusiluoma@fincap.fi
(äitiyslomalla)

Olli Rajala

Olli Rajala

vuokravalvoja

+358 10 504 4404
olli.rajala@fincap.fi

Kiinteistö­arviointi

Jyrki Halomo

Jyrki Halomo

pääanalyytikko, Tkl, AKA, KHK, MRICS

+358 40 837 3796
jyrki.halomo@fincap.fi

Harri Kivistö

Harri Kivistö

auktorisoitu kiinteistöarvioija (AKA) -yleisauktorisoitu, KHK, LKV, RKM

+358 40 714 6693
harri.kivisto@fincap.fi

Hannu Juutti

Hannu Juutti

auktorisoitu kiinteistöarvioija (AKA) -yleisauktorisoitu, KHK, LKV

+358 40 714 6683
hannu.juutti@fincap.fi

Roope Vanhanen

Roope Vanhanen

juniori-analyytikko

+358 50 571 0959
roope.vanhanen@fincap.fi

Vuokraus­palvelut

Pekka Suuripää

Pekka Suuripää

vuokrausjohtaja

Etelä-Suomi
+358 40 487 3787
pekka.suuripaa@fincap.fi

Virpi Aronen

Virpi Aronen

vuokrausjohtaja

Muu Suomi
+358 40 714 6694
virpi.aronen@fincap.fi

Sijoittajamyynti

Juuso Lehto

Juuso Lehto

asuntosijoittajapalvelut ja rakennusliikeyhteistyö, YKV, LKV, HHJ

+358 40 714 6695
juuso.lehto@fincap.fi

Mika Ojala

Mika Ojala

asuntosijoittajapalvelut ja rakennusliikeyhteistyö, LKV

+358 50 562 4730
mika.ojala@fincap.fi

Vuokrahallinnointi

Antti Toivainen

Antti Toivainen

liiketoimintajohtaja

Kanava Tools Oy
+358 50 408 5852
antti.toivainen@fincap.fi

Mika Ahorinta

Mika Ahorinta

CTO

Kanava Tools Oy
+358 40 544 0595
mika.ahorinta@kanavatieto.fi

Janne Patosalmi

Janne Patosalmi

sovellusarkkitehti

Kanava Tools Oy
+358 40 7740 221
janne.patosalmi@kanavatieto.fi

Harri Käpyaho

Harri Käpyaho

vuokrahallinnointipäällikkö
Kanava Tools Oy
+358 10 504 4414
harri.kapyaho@fincap.fi

Noora Väänänen

Noora Väänänen

vuokravalvoja

Kanava Tools Oy
+358 10 504 4461
asunnot@kanavagroup.fi

Karita Sippola

Karita Sippola

vuokravalvoja

Kanava Tools Oy
+358 50 435 9177
asunnot@kanavagroup.fi

Pauliina Sulkava

Pauliina Sulkava

vuokravalvoja

Kanava Tools Oy
+358 50 435 9177
asunnot@kanavagroup.fi

Arja Katajamäki

Arja Katajamäki

hallintosihteeri, LKV, KiAT

+358 40 714 6690
arja.katajamaki@fincap.fi

Laskutusosoitteet

FinCap Oy

(y-tunnus 2205120-4)

Verkkolaskuosoite:
OVT-tunnus: 003722051204
Operaattori: OpusCapita Solutions Oy (E204503)

Paperilaskut:
PL 23446, 00063 LASKUNET
tai Pdf-tiedostoina osoitteeseen:
FinCapOy.FI.­P.106555-6&@­docinbound.com

FinCap Kiinteistörahastot Oy

(y-tunnus 2752604-5)

Verkkolaskuosoite:
OVT-tunnus: 003727526045
Operaattori: OpusCapita Solutions Oy (E204503)

Paperilaskut:
PL 25738, 00063 LASKUNET
tai Pdf-tiedostoina osoitteeseen:
FinCapKiinteistorahastotOy.FI­.P.107677-7@­docinbound.com

FinCap Kiinteistökehitys Oy

(y-tunnus 2348261-2)

Verkkolaskuosoite:
OVT-tunnus: 003723482612
Operaattori: OpusCapita Solutions Oy (E204503)

Paperilaskut:
PL 34308, 00021 LASKUNET
tai Pdf-tiedostoina osoitteeseen:
FinCapKiinteistokehitysOy.FI­.P.112795-0@­docinbound.com

FinCap Kiinteistövarainhoito Oy

(y-tunnus 2772104-3)

Verkkolaskuosoite:
OVT-tunnus: 003727721043
Operaattori: OpusCapita Solutions Oy (E204503)

Paperilaskut:
PL 27694, 00063 LASKUNET
tai Pdf-tiedostoina osoitteeseen:
FinCapKiinteistovarainhoitoOy.FI­.P.109029-9@­docinbound.com

Rahastot – Laskutusosoitteet

FinCap Fund II Ky

(y-tunnus 2947007-3)

Verkkolaskuosoite:
OVT-tunnus: 003729470073
Operaattori: OpusCapita Solutions Oy (E204503)

Paperilaskut:
PL 13370, 00062 LASKUTUS
tai pdf-tiedostoina osoitteeseen:
FinCapFundIIKy.FI­.P.127903-3@­docinbound.com

FinCap Fund I Ky

(y-tunnus 2772172-1)

Verkkolaskuosoite:
OVT-tunnus: 003727721721
Operaattori: OpusCapita Solutions Oy (E204503)

Paperilaskut:
PL 28255, 00063 LASKUNET
tai pdf-tiedostoina osoitteeseen:
FinCapFundIKy.FI­.P.109335-0@­docinbound.com

Finhoiva Ky

(y-tunnus 2778041-4)

Verkkolaskuosoite:
OVT-tunnus: 003727780414
Operaattori: OpusCapita Solutions Oy (E204503)

Paperilaskut:
PL 28272, 00063 LASKUNET
tai pdf-tiedostoina osoitteeseen:
FinHoivaKy.FI­.P.109336-8@­docinbound.com